Handbal, juniori I / CSSM Bacău – LPS Vaslui 45-32 (21-13)

CSSM Bacau - LPS VasluiHandbaliștii juniori I de la CSSM Bacău au obținut joi după-amiază cea de-a noua victorie consecutivă din campionat. În fața celor de la LPS Vaslui, băcăuanii (cu 6 juniori II în componență) au avut probleme în primul sfert de oră, oaspeții conducând cu 4-2 (min. 5), 6-4 (min. 8) și 9-8 (min. 14). De la acest ultim scor, însă, gazdele au înscris de 7 ori la rând, după care elevii lui Gabriel Armanu au intrat cu 8 goluri avans la pauză, încheind partida cu o victorie confortabilă. CSSM Bacău a evoluat în alcătuirea: Vlăduț Rusu, Eugen Crăciunescu, Mihai Rusu – Maxim Oancea (9 goluri), Răzvan Drăgan (6), Bogdan Dima (5), Andrei Drăgan (5), Alexandru Ionescu (5), Răzvan Totir (4), Andrei Iștoc (4), Alexandru Tărcuță (2), Ionuț Broască (2), Dragoș Dragomir (2), Ștefan Cernat (1), Eduard Iordachi, Ionuț Atănăsoaei. În etapa a zecea, pe 5 decembrie, băcăuanii vor juca în deplasare, la LPS Suceava.