Handbal masculin, Divizia A / Atletico Alexandria – CSSM Bacău 29-37 (14-16)

CSSM Bacau - Cimentul Bicaz 2Handbaliștii de la CSSM Bacău au obținut duminică cea de-a opta victorie stagională, în deplasarea de la ocupanta locului 6 în serie, Atletico Alexandria. Băcăuanii au avut ceva probleme în prima repriză, când gazdele au reușit să revină de la 9-13 și să egaleze. Desprinderea oaspeților s-a făcut în repriza secundă, între minutele 39 și 44, când elevii lui Bogdan Voica au marcat de 6 ori consecutiv, ajungând la 25-18. CSSM Bacău rămâne pe locul al doilea, cu 25 de puncte, iar în etapa viitoare, antepenultima a turului, va juca acasă cu îndoliata CSU Târgoviște. Până atunci, joi, 26 noiembrie, echipa băcăuană se va deplasa la Constanța pentru un test cu HC Dobrogea Sud. În partida de la Alexandria, băcăuanii au jucat în alcătuirea: Tamaș, Bobeică – Câmpan (10 goluri), Moisă (8), Liță (7), Dumitriu (4), Buinenko (3), Rață (3), Gal (2), Ciubotariu, Uruianu, Popia. Antrenor: Bogdan Voica.