Amical SC Bacau - Ceahlaul Piatra Neamt 6Sport Club Bacău și Ceahlăul Piatra Neamț au terminat la egalitate, 2-2, partida amicală disputată sâmbătă dimineață, pe stadionul ”Letea”. Oaspeții au deschis scorul prin Căruță, în minutul 26, cu un șut de la circa 25 de metri, care l-a surprins pe portarul Miron. Vraciu a egalat în minutul 35, transformând un penalty obținut de Cosmin Neagu. Băcăuanii au preluat conducerea în minutul 61, când Vlad a șutat sub bară din careu, iar scorul final a fost stabilit de Barb, în minutul 76, care a profitat de o respingere greșită a lui Savu. Sâmbătă, 22 august, de la ora 11, SC Bacău va juca din nou acasă, cu Rapid CFR Suceava.

Un comentariu la „Galerie foto / Sport Club Bacău – Ceahlăul Piatra Neamț 2-2”

1. Dupa cum vor fi cei 2 juniori, Bacaul va fi sub rezultatele din anul trecut sau mai sus… O problema ar fi aceea cum s-ar descurca Ciuta langa Ursu… La nevoie, ingrijirile le va da Vraciu, iar plata se va face cu un imprumut de la Punga (prin TaBAN). Candva, nici cronicarii nu stiau ca sa spuna de cuplul Miron – Costin. Acum a avenit alt Miron si poate fi inlocuit de Ureche. Numai ca ar fi trebuit adus un Grigore pentru a colabora cu Ureche, iar cronicarii ar fi fost in impas. Nicolae Iorga, Goga au fost luati de altii. Neatentia la transferuri era renumita si la „taurii furiosi”, lasand jucatori ca: Vitelaru, Boureanu, Bourceanu, Boubatran. In schimb, Gireada a fost la post, insa ca antrenor. De asemenea, un alt grup a fost ratat candva: Gurita, Ochirosii. Barboianu. Il avem pe Ureche, insa mai activeaza Mamele si Kuruc (Pojorata). Ca sa nu mai spun de Nationala, cand in lot era Ologu si Mutu, a fost introdus si Surdu, insa acesta tocmai s-a accidentat si nu a mai facut cuplu cu Mutu in atac. Steaua a vrut sa impotmoleasca atacul adversarilor si i-a adus ca mijlocasi defensivi pe Muniru si Tahar; cititi-le numele invers, de la coada la cap, si vedeti cum au gandit strategia cei de la Steaua. La noi, se poate ruga iarasi Adascalitei, deoarece avem si un junior Sahru.