CSS Bacau - CSM Bucuresti 8CSS Bacău a pierdut sâmbătă la limită semifinala cu CSM București (25-27), după ce a condus la pauză cu 12-10, urmând să joace duminică pentru medaliile de bronz cu Potaissa Turda. ”A fost o partidă fantastică făcut de copiii noștri, care au fost determinați și cu poftă de joc. Un meci pe care l-am condus 40 minute, dar pe care, din păcate, l-am pierdut în ultimele 10 minute. Îmi felicit echipa, pentru mine băieții noștri sunt câștigătorii și sper să aibă în continuare aceeași atitudine. Mă abțin să vorbesc despre arbitraj, îi las pe specialiști să-l comenteze”, ne-a declarat antrenorul Gabriel Armanu. CSS Bacău a evoluat în alcătuirea: Andrei Farcaș, Andrei Cozma, Răzvan Brînduș – Andrei Totoi (5 goluri), Alex Brezan (5), Răzvan Pușcuță (5), Ștefan Gherasim (4), Ionuț Vamanu (2), Eduard Iordachi (2), Andrei Stănescu (1), Rareș Stănică (1), Ștefan Vîță, Răzvan Armanu, Daniel Călin.

3 comentarii la „Handbal, juniori III / După o evoluție remarcabilă, băcăuanii vor lupta pentru bronz”

1. Ruşine Csm Bucuresti…adevărata finală bacău—băileşti dar na îl supărăm pe domnul presedinte Dedu..doar are doi băieți la cum..trebuia obligatoriu să joace finala..şi ce mai va trebuie să o şi câștige doar duminică 8 .06 e ziua lui. Arbitrii îi vor face un cadou frumos.