Handbal, juniori II / Calificare cu punctaj maxim pentru băcăuani

Stiinta Municipal Bacau - juniori IICS Știința Municipal Bacău a câștigat și cel de-al treilea meci de la turneul semifinal 2, învingând gazdele de la HCM Constanța cu 25-22. ”Echipa noastră a continuat șirul victoriilor și astfel ne aflăm la al treilea turneu final consecutiv pentru această generație. Sunt mândru că îi antrenez, le mulțumesc părinților care ne-au însoțit în deplasări și, nu în ultimul rând, factorilor locali pentru sprijin. Avem grupa cea mai grea la turneul final dar, dacă demonstrăm că sportivii noștri practică un handbal de calitate, atunci vom avea și rezultatele dorite”, ne-a declarat antrenorul Gabriel Armanu. În partida cu HCM Constanța, băcăuanii au evoluat în alcătuirea: Mihail Taraș, Eugen Crăciunescu, Vlăduț Rusu – Dragoș Hanțaru (8 goluri), Ionuț Broască (5), Maxim Oancea (3), Răzvan Totir (2), Andrei Drăgan (2), Radu Poleac (2), Alexandru Ionescu (1), Bogdan Dima (1), Răzvan Drăgan (1), Laurențiu Suciu, Ionuț Atănăsoaei.

Turneul final va avea loc în perioada 10-14 iunie, Știința Municipal Bacău urmând să facă parte din grupa A, alături de Academia Minaur Baia Mare, CSM București și Potaissa Turda. În grupa B vor evolua CSS Făgăraș, LPS Cluj, HCM Constanța și CSS Galați.

 

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.