Lars Walther: ”M-a nemulțumit apărarea noastră”

Lars WalterLa finalul partidei de miercuri, antrenorul celor de la Minaur Baia Mare a declarat: ”Cred că a fost un joc foarte frumos, în care noi am irosit foarte multe aruncări de la 7 metri, iar acesta a fost un semn al nervozității. Chiar dacă nu s-au înscris foarte multe goluri, nu sunt mulțumit de apărarea noastră, mai ales în prima repriză, când ne-am apărat prea avansat la interi, iar adversarii au alergat prin spatele nostru. Știam că se va întâmpla lucrul acesta, că extremele lor vor alerga prin spatele nostru, vorbisem despre asta, însă abia după 37-38 de minute, am rezolvat această problemă. E bine să avem în vedere acest lucru și pentru următorul meci. Cred că vom câștiga și joi, n-am remarcat oboseală la jucătorii mei și ăsta e un semn bun. În ce privește arbitrajul, au fost greșeli în ambele părți, a fost un meci de o tensiune ridicată.”