Fotbal, Liga a II-a / CS Balotești – Sport Club Bacău 3-1 (1-1)

Sport Club Bacau - CS Balotesti  4Declarațiile super-optimiste ale antrenorului Cristi Popovici referitoare la partida de la Balotești s-au dovedit a fi simple vorbe-n vânt. În ultima zi de iarnă calendaristică, la reluarea sezonului oficial, Sport Club Bacău se întoarce cu mâna goală de pe terenul penultimei clasate din serie, pe care nu reușise s-o învingă nici în tur. Conform site-ului ilfovsport.ro, echipa din Balotești a câștigat fără probleme un joc pe care l-a dominat în totalitate.

Gazdele au deschis scorul în minutul 23, prin Herea, după un corner executat de Chiacu, dar băcăuanii au egalat 12 minute mai târziu, după un șut plasat, de la circa 14 metri, expediat de Căinari. În minutul 56, Bogdan Oprea i-a adus din nou în avantaj pe ilfoveni, după o centrare a aceluiași Chiacu, acesta din urmă stabilind și scorul final în minutul 71, după o deviere cu capul.

CS Balotești: Fulga – Lupaşcu, Flămânzeanu, N. Ion, D. Popa – Cl. Herea (65 Marinaș), I. Sandu, Pătraşcu – Oprea (75 Antoche), Mande (53 Ionică), Chiacu. Antrenor: Giovanni Pisano.

SC Bacău: Petrariu – Mihălăchioae, Ursu, Burcă, Drugă – Căinari, Dumitriu (62 Pungă), Adăscăliţei, Vraciu – Curiliuc (62 C. Neagu), A. Pavel. Antrenor: Cristian Popovici.

Celelalte rezultate ale etapei a 17-a: CF Brăila – FC Voluntari 1-2 (1-0), FCM Dorohoi – Gloria Buzău 2-2 (0-1) și ACS Berceni – Farul Constanța 1-3 (0-1). Meciurile Unirea Slobozia – Rapid CFR Suceava și Săgeata Năvodari – Academica Argeș nu s-au disputat, urmând să fie omologate cu 3-0 pentru echipele oaspete.

5 comentarii la „Fotbal, Liga a II-a / CS Balotești – Sport Club Bacău 3-1 (1-1)”

1. asa se intampla cand scoti din lot cei mai buni jucatori. se bazeaza lumea ca doar o echipa mai retrogradeaza din seria asta … dar asa nu-ti aduci oameni la stadion

2. acesta este falimentul unei conduceri care au crezut ca numele aduce de la sine bani si rezolvarea problemelor.Probabil ca il va aduce pe Ogararu si vor face micul AGEAX

3. Bacaul mai are de jucat 4 meciuri, dintre care 3 cu primele 3 clasate ! Excluderea Sloboziei si a Sagetii dezavantajeaza Bacaul si avantajeaza concurentele la play-off (doar un exemplu: Buzaul are in deplasare la Sageata si Slobozia, deci 3-0, 3-0 IN DEPLASARE, MOCCA).