Handbal feminin, Divizia A / Știința Bacău – HC Activ CSO Plopeni 28-26 (13-12)

Stiinta Bacau - Activ PlopeniNimic nou vizavi de jocul handbalistelor de la Știința Bacău, în afară de forma bună a Anei Maria Ciurariu, care a înscris jumătate din golurile echipei sale. Formația băcăuană a avut în față o echipă cu 9 junioare în componență, cu talie mică și cu un antrenor (Ciupitu) care are nevoie stringentă de o vizită la psihiatru, după comportamentul pe care l-a avut la partida de duminică dimineață. Cât despre banca tehnică băcăuană, aceasta are de prea multe ori grija arbitrajului în loc să-și vadă de propria echipă, fapt care putea să-i coste chiar victoria, din cauza unei eliminări primite în ultimul minut.

Evoluția scorului: 3-2 (5), 6-3 (10), 9-4 (15), 9-6 (20), 11-8 (25), 13-12 (pauză), 16-15 (35), 18-17 (40), 21-19 (45), 23-22 (50), 25-24 (55), 28-26 (final).

Știința: Miholcă (12 interv.), Ivanov (2 interv.), Uricaru – Ciurariu (14 goluri / 20 șuturi), Faig (5/7), Chelaru (4/10), A. Bucă (3/6), Țocu (1/2), Croitoriu (1/3), Manole (0/1). Antrenori: Costel Oprea, Constantin Hornea.

Activ: Paraschiv (14 interv.), Cristescu – Șerban (9/10), M. Gherman (6/8), I. Gherman (5/7), O. Bucă (2/4), Taivan (2/6), Costache (1/2), Puiu (1/6), Casian (0/1), Ciuclaru (0/1), V. Toader. Antrenori: Florin Ciupitu și Nicolae Nimu.

Aruncări de la 7 metri (transformate): 10 (8) – 6 (6).

Eliminări de 2 minute: 5-4.

Arbitri: Alexandru Constantin și Paul Iacob (Brașov).

Un comentariu la „Handbal feminin, Divizia A / Știința Bacău – HC Activ CSO Plopeni 28-26 (13-12)”