Declarații după meciul SC Bacău – Aerostar 4-3

Marius Baciu: Azi am luat trei puncte și-atât. Nu sunt deloc mulțumit, mai ales de faza de apărare pe care am neglijat-o, probabil că au fost prea siguri pe ei. Felicit echipa adversă, o echipă muncitoare, care și-a dorit foarte mult de la acest joc. În ceea ce ne privește, poate că a fost vorba și de presiune sau poate că am avut prea repede 2-0. Important e că ne-am atins scopul, adică cele trei puncte și-mi felicit băieții pentru rezultat. Pentru joc, mai avem încă de muncă. În privința debutului lui Florin Măjer, pot să spun că el un jucător foarte important, pe care sper că-l voi pune bine pe picioare spre finalul returului. El are nevoie să intre în ritm și îl felicit pentru evoluția de azi, a venit cu acea pasă finală care nouă ne lipsea. Păcat de erorile din faza defensivă, pentru că am luat niște goluri copilărești din punctul meu de vedere. Mă bucur totuși de faptul că, deși am jucat foarte slab pe faza de apărare, am câștigat.

Ștefan Apostol: A fost un meci disputat, un meci frumos din perspectiva celor prezenți în tribune. Dacă e să pot schimba ceva acum, aș schimba primele 15 minute. Ar fi putut să fie și egal, la fel de bine putea fi o diferență mai mare, cert e că am pierdut. Jocul nostru din a doua repriză a fost foarte bun. Cred că am dominat a doua repriză și am fost mai în joc vizavi de aspectul fizic. Deși s-a tot vehiculat că Aerostarul își dă viața cu SC-ul și apoi face jocuri slabe, eu vă spun că am țintit întotdeauna victoria. Felicit Sport Clubul pentru victorie, pentru joc și să dea Domnul ca la vară să avem o echipă în Liga a II-a.