Eliodor Voica: ”Nu sunt foarte multe scuze pentru ce am văzut vineri seara”

”Nu am cum să fiu mulțumit. În absolut nicio situație, nimeni n-are cum să fie mulțumit de ce am văzut în seara asta și nu prea cred că sunt foarte multe scuze.” Acestea au fost primele vorbe ale lui Eliodor Voica după jocul de verificare de vineri seara dintre Știința și CSM Bacău, partidă în care divizionara secundă conducea la pauză cu 20-14. Antrenorul vicecampioanei României a adăugat: ”Nu facem decât să continuăm seria noastră de fluctuații și lucrul ăsta trebuie să înceteze cât mai rapid, deoarece săptămâna viitoare încep competițiile oficiale. A fost o nouă partidă a noastră formată din două meciuri distincte.”
În ceea ce privește aspectul ce l-a nemulțumit în mod deosebit, Eliodor Voica a spus: ”Faptul că am luat foarte multe goluri pe contraatac în prima repriză, în condițiile în care noi stăm foarte bine și alergăm de parcă am fi undeva în parc, mă refer la repliere.”