Știința Bacău – Spartac București 21-16 (9-12), în Divizia A de handbal feminin

Mai rar așa brambureală la un meci de handbal, fie el și din eșalonul secund. Știința Bacău s-a chinuit cu penultima clasată și dacă handbalistele pregătite de Ion Arsene și Costel Oprea au câștigat sâmbătă, asta se datorează doar hazardului și arbitrajului. Prima repriză a fost una de coșmar pentru băcăuane, pentru care mingea de handbal părea să fie o mare necunoscută, iar bucureștencele au intrat la cabine cu un avantaj meritat de 3 goluri. După pauză, însă, rolurile s-au inversat, iar echipa oaspete au reușit ”performanța” de a înscrie un singur gol în aproape 20 de minute, fapt ce a costat-o pierderea unui meci pe care părea să-l aibă la îndemână. La așa meci, așa arbitri, romașcanii Murariu și Tabacariu confirmându-și statutul de antitalente în ale arbitrajului.
ȘTIINȚA: Angheluță, Toma – Ciuraru 6, Cîlici 4, Chelaru 4, Ababei 3, Cârligeanu 2, Ilișescu 1, Țocu 1, Vîlcu.

Un comentariu la „Știința Bacău – Spartac București 21-16 (9-12), în Divizia A de handbal feminin”