Voleibaliștii de la Știința Bacău au obținut sâmbătă la prânz cea de-a treia victorie a sezonului, în deplasarea de la CSS CFR București. După un prim set în care gazdele s-au apropiat periculos o singură dată, la 15-17, Știința a câștigat la 22. În setul secund, băcăuanii au avut opt puncte avans la al doilea time-out tehnic, bucureștenii s-au apropiat la 15-18, însă oaspeții s-au impus la 18. Cel de-al treilea set a fost unul fără istoric, cu destule faze spectaculoase ale Științei, care a acumulat 9 puncte (din 5 jocuri) în clasamentul seriei Est a eșalonului secund, după șase runde.

ȘTIINȚA: Popescu, Marciu, Cartacuzencu, Manole, R. Lazăr, Gal. Libero – Iagăru. Au mai jucat: Stângu, Martin, Ursache, Cașvan și Stănoiu.

În etapa a VII-a, Știința Bacău va juca pe teren propriu sâmbătă, 12 noiembrie, cu Dacia Buzău.

3 comentarii la „Volei masculin, Divizia A2: CSS CFR București – Știința Bacău 0:3 (-22, -18, -9)”