CSM Bacău a jucat ultimul amical dinaintea campionatului / Alex Tărâță și Mihai Bujor vor fi împrumutați la divizionara secundă

Divizionara secundă CSM Bacău a susținut marți ultimul joc de verificare dinaintea ediției 2011-2012 a campionatului. Băcăuanii s-au deplasat la Galați, acolo unde s-au confruntat cu viitoarea colegă de serie, Universitatea. Testul a avut două părți, prima fiind de 2 reprize a câte 30 de minute, după care s-a mai jucat o repriză de 30 minute.
Meciul de 60 de minute s-a terminat la egalitate, 30-30, după ce la pauză CSM Bacău conducea la pauză cu 16-14, antrenorii Nicolai Gomeniuc și Sebastian Hagiu folosind următorii jucători: Grigoraș, Erhan, Garasciuc – Bulov 6, Zvanciuc 6, Tărâță 5, Carali 5, Vartic 3, Macovchin 2, M. Bujor 1, Beleaev 1, Folescu 1, Rață, Cotinghiu, Anghelov.
În repriza suplimentară disputată, la echipa băcăuană au evoluat jucătorii folosiți mai puțin în primele 60 de minute, a căror condiție fizică și-a spus cuvântul, aceștia impunându-se cu 24-10, în formula: Garasciuc, Grigoraș – Cotinghiu, Rață, Anghelov, M. Bujor, Ghenghea, Micu, Folescu.

În ceea ce-i privește pe jucătorii Științei Municipal Dedeman Bacău, Alexandru Tărâță și Mihai Bujor, s-a luat decizia împrumutării acestora la divizionara secundă CSM Bacău, dat fiind faptul că lotul formației de Liga Națională este unul numeros, iar cei doi ar fi prins cu greu lotul de 16. Împrumutul celor doi va fi valabil până pe 31 decembrie 2011.