Din nou pe muchie de cuțit: Petrotub Roman – FCM Bacău 1-2 (0-0, 0-0, d.p.)

FCM Bacău a obținut calificarea în 16-imile Cupei României, după un meci dramatic, decis în ultimele secvențe ale prelungirilor. După o primă repriză anostă, băcăuanii au trecut de câteva ori pe lângă deschiderea scorului în mitanul secund, însă și romașcanii au ratat la poarta lui Roca. FCM Bacău a intrat în prelungiri cu un om în plus pe teren, dar gazdele au fost cele care au deschis scorul. Atunci când se părea că nimic nu se mai poate întâmpla, oamenii lui Gheorghe Poenaru au întors miraculos rezultatul, prin Curiliuc și Taban, golul victoriei fiind reușit cu largul concurs al portarului Geoacăș.
FCM Bacău câștigă cu emoții și așteaptă tragerea la sorți de vineri, zi în care băcăuanii vor evolua în campionat, la Buzău.

2 comentarii la „Din nou pe muchie de cuțit: Petrotub Roman – FCM Bacău 1-2 (0-0, 0-0, d.p.)”