Debut cu stângul: CSU Galați – Știința Bacău 3:0 (20,19,13)

Voleibaliștii de la Știința Bacău au pierdut în trei seturi prima partidă din turneul de promovare în Divizia A1 care are loc la Galați. În partida cu gazdele de la CSU, băcăuanii au făcut două seturi destul de bune, însă totul s-a rupt la al doilea time out tehnic din al doilea set. Atunci, Știința conducea cu 16-15, gălățenii au punctat de 6 ori consecutiv și apoi au făcut 2-0 la seturi. În setul al treilea, echipa băcăuană a căzut și fizic și psihic, rămânându-le încă două partide pentru a ataca revenirea în Divizia A1.
În primul meci al turneului, U Timișoara a învins pe CSS 2 UKRO Baia Mare cu 3-1.
Sâmbătă, de la ora 15, Știința Bacău o va întâlni pe U Timișoara, iar de la ora 17 va avea loc întâlnirea CSU Galați – CSS 2 UKRO Baia Mare.

2 comentarii la „Debut cu stângul: CSU Galați – Știința Bacău 3:0 (20,19,13)”