Pas spre semifinale: U 16 Brașov – U 16 Bacău 0-1 (0-1)

Selecționata U 16 a județului Bacău a făcut un pas important spre calificarea în semifinalele campionatului, impunându-se în prima manșă a sfertului de finală, pe terenul celor de la Brașov. Golul victoriei echipei băcăuane a fost reușit de Vlad Scânteie, în minutul 15, după o lovitură liberă de la circa 18 metri, deviată de zidul brașovean.
”Am avut o evoluție bună în prima repriză, când am mai fi putut înscrie, în timp ce a doua repriză a aparținut gazdelor, dar noi am reușit să apărăm acest 1-0. În returul de duminica viitoare, mă aștept la o evoluție superioară a elevilor mei”, ne-a declarat antrenorul selecționatei băcăuane, Ștefan Apostol.
Selecționata băcăuană a evoluat în următoarea alcătuire: Petrariu -D.Filip, Pavel, Popa, Avram – Cl. Filip, Scânteie, R.Gheorghe, Dănilă – Țupală, Lupu. Au mai jucat: Mișca, A. Stoian, Artenie, Turluianu și Rotaru.
Partida retur este programată duminică, 8 mai, la Bacău.

4 comentarii la „Pas spre semifinale: U 16 Brașov – U 16 Bacău 0-1 (0-1)”

1. poate ca ati avut posesia in prima dar nu asa multe ocazii..in schimb:-j..nu mai conteaza sa vedem in retur ceo fi..bafta!