Înfrângere dramatică: CSS Bacău – CSS Nicu Gane Fălticeni 2:3 (15-23, 25-21, 25-17, 24-26, 9-15)

Cadeții de la CSS Bacău au pierdut primul meci din cadrul turneului final de la Buzău, în compania formației CSS Nicu Gane Fălticeni. După ce au pierdut primul set, băcăuanii au revenit, le-au câștigat pe următoarele două și în setul al patrulea au avut 23-19. Din păcate, tinerii voleibaliști de la CSS Bacău n-au reușit să facă cele două puncte ale victoriei și au pierdut și tie-break-ul cu 15-9. ”Păcat, fiindcă am avut meciul în mână, dar ăsta e sportul, nu sunt supărat pe elevii mei. Le-am spus să considere acest joc ca pe unul de încălzire, iar de mâine o luăm de la capăt”, ne-a declarat antrenorul Eusebiu Țurcanu.
În celelalte două meciuri ale zilei, CSS LAPI Dej – CSS 2 UKRO Baia Mare 3:1 și CSS CFR București – CSS Buzău 3:0. Joi, de la ora 14, CSS Bacău întâlnește pe CSS LAPI Dej.