Egal în primul amical cu HC Odorhei

Știința Municipal Dedeman Bacău a încheiat la egalitate primul meci amical disputat pe terenul liderei Ligii Naționale la handbal masculin, HC Odorhei. Rezultatul jocului a fost 26-26 (14-14), dar asta numai din cauza unei greșeli elementare comise de băcăuani în ultimul minut de joc, care le-a oferit gazdelor posibilitatea egalării. A fost primul meci al lui Eliodor Voica în calitate de antrenor al Științei, partidă despre care acesta ne-a declarat următoarele: ”A fost un joc antrenant, dinamic, iar băieții au răspuns foarte bine la ceea ce li s-a cerut pentru acest meci. Au fost și câteva greșeli copilărești, iar din cauza unei asemenea erori am și ratat victoria într-un meci pe care pot să spun că l-am avut în mână, deși am fost conduși și la 5 goluri în repriza secundă. A fost un meci de pregătire mai mult decât util, fiindcă am întâlnit echipa care conduce Liga Națională, în care la noi a evoluat toată lumea, mai puțin Cadar, care însă va juca vineri.”
Al doilea amical dintre HC Odorhei și Știința Municipal Dedeman Bacău se va disputa vineri, de la ora 11.00.