Rezultatele complete ale optimilor Cupei Challenge

Duminică seara s-au disputat ultimele partide din optimile Cupei Challenge la handbal masculin, astfel încât sunt cunoscute toate cele opt sfert-finaliste, printre care se numără și Știința Municipal Dedeman Bacău. Deținătoarea trofeului, Sporting Lisabona, a părăsit competiția, după o înfrângere dramatică la Atena în fața lui AEK, formație care, la prima vedere, pare cel mai accesibil adversar pentru sferturi. Iată rezultatele complete ale optimilor de finală:
OIF Arendal (Norvegia) – RD Slovan (Slovenia) 21-19 și 23-23
TSV St. Otmar St. Gallen (Elveţia) – Radnicki Kragujevac (Serbia) 24-27 și 28-30.
Tragerea la sorţi pentru meciurile din sferturile de finală va avea loc marți, 1 martie, acestea fiind programate în dublă manşă eliminatorie, în 26-27 martie (turul), respectiv 2-3 aprilie (returul).