Rezultatele optimilor Cupei Challenge la handbal masculin

Sâmbătă şi duminică, au avut loc primele 6 partide contând pentru prima manşă a optimilor de finală ale Cupei Challenge la handbal masculin. În patru dintre întâlniri, oaspeţii au obţinut victoria şi au luat o opţiune decisivă pentru calificarea în sferturi, printre formaţiile care s-au impus pe teren străin numărându-se şi Ştiinţa Municipal Dedeman Bacău. În cazul a două dintre disputele optimilor, ambele manşe se vor disputa la finele acestei săptămâni.
Iată şi tabloul complet al jocurilor:
RK Rudar Pljevlja (Muntenegru) – Ştiinţa MD Bacău 22-31 (11-12)
Eskilstuna Guif (Suedia) – RK Cimos Koper (Slovenia) 32-33 (17-16)
Sporting Lisabona (Portugalia) – AEK Atena (Grecia) 27-23 (15-9)
Motor Zaporoje (Ucraina) – Benfica Lisabona (Portugalia) 28-33 (9-13)
Partizan Belgrad (Serbia) – HBC Bascharage (Luxemburg) 36-23 (19-13)
Stord Handball (Norvegia) – KS Azoty Pulawy 23-29 (12-11)
OIF Arendal (Norvegia) – RD Slovan (Slovenia) se dispută pe 26 şi 27 februarie în Norvegia
TSV St. Otmar St. Gallen (Elveţia) – Radnicki Kragujevac (Serbia) se dispută pe 25 şi 26 februarie în Serbia.
Tragerea la sorţi pentru meciurile din sferturile de finală va avea loc în 1 martie, acestea fiind programate în dublă manşă eliminatorie, în 26-27 martie (turul), respectiv 2-3 aprilie (returul).

Un comentariu la „Rezultatele optimilor Cupei Challenge la handbal masculin”

1. hai stiinta pana la capat si va inteleg ce greu e pentru ca si eu sunt tot handbalist dar stiu ca in voi zace o forta foarte puternica sa castigati cupa hai stiinta