Meciul dintre Ştiinţa Municipal Dedeman II Bacău şi LPS Botoşani a fost o ,,joacă de-a şoarecele cu pisica’’ sub ochii ,,şămpăniţi’’ ai antrenorului oaspete prof. Vasile Alexandru. Începutul bun al elevilor lui Nicolai Gomeniuc nu a pus problema învingătorului. Astfel, în min. 12 a fost 7-2, în min.15 10-5, iar la pauză era 21-6, cu specificaţia că din minutul 19 gazdele au marcat de 11 ori. În repriza secundă, a fost 23-7 în minutul 33, 30-8 în minutul 40, 42-16 în minutul 55 şi în final 47-19. Într-un meci fără istoric, să consemnăm autorii golurilor băcăuane: Vartic 10, Cebotari 9, Zacaciurin 7, Burbulea 6, Carali 5, Macovchin şi Corotcov câte 3, Anghelov şi Jidobin câte 2 . De notat şi reîntâlnirea cu arbitrii buzoieni Carmen Bontea şi Daniel Pavel, abonaţi la meciurile din Bacău. De la oaspeţi, s-a remarcat Andrei Olariu cu 10 goluri marcate. Demn de remarcat şi prezenţa în meciurile de ,,acasă’’ a primarului Stavarache, interesat de valoarea fiecărui jucător, în fapt viitorul echipei mari.

3 comentarii la „O joacă de-a şoarecele cu pisica sub ochii ,,şămpăniţi’’: Ştiinţa MD Bacău (juniori) – LPS Botoşani 47-19 (21-6)”