Rezultatele complete ale primei zile a Campionatelor Naţionale de Box


Luni după-amiază, în Sala sporturilor din Bacău, au debutat întrecerile Campionatului Naţional de Box pentru seniori, ediţia 2010. În pofida faptului că intrarea este liberă, în tribune s-au aflat supărător de puţini spectatori. S-au disputat 27 de meciuri, la 7 categorii de greutate, cea mai frumoasă dispută a serii fiind oferită de Petrişor Gănănău şi Mădălin Nicolae, la categoria +91 kg. Medaliat cu bronz de la Campionatele Europene, Petrişor Gănănău a punctat decisiv tocmai în ultima rundă.
De remarcat organizarea foarte bună a competiţiei, precum şi prestaţia arbitrului băcăuan Dănuţ Aniţei. Notabilă şi pagina din programul competiţiei dedicată antrenorului Relu Auraş – un antrenor născut pentru aur.
Iată rezultatele complete ale primei zile:
Categoria 49 kg.
Florin Panait (Axiopolis Constanţa) b.p. Iulian Novac (CSM Timişoara)
Marius Hondaru (Metrorex) b.p. Ionuţ Ilie (Stoicescu Buzău)
Categoria 56 kg.
Ionuţ Băluţă (CS Năvodari) b.p. Răzvan Buciuman (CSM Zalău)
Alexandru Gheorghe (Petrom Ploieşti) b.p. Iulian Morar (Motorul Arad)
Cătălin Gheorghe (Conpet Ploieşti) b.p. Mihai Lazăr (CSM Reşiţa)
Andrei Moldovan (Rapid) b.p. Mihai Daragiu (Chimia Rm. Vâlcea)
Ciprian Apodăresei (Dinamo) b.ab. 1 Daniel Oprea (CFR Craiova)
Categoria 60 kg.
Cătălin Sandu (SCM Bacău) b.p. Daniel Holiartoc (Motorul Arad)
Dragoş Marin (CSM-Gladiatorul Iaşi) b.p. Alexandru Daraban (CS Muscel)
Amangio Paraschiv (Conpet Ploieşti) b.p. Andrei Gheorghe (Steaua)
Petre Şchiopu (Callatis Mangalia) b.p. Marian Ioniţă (Petrolul Ploieşti)
Categoria 64 kg.
Ciprian Râpeanu (CSM Timişoara) b.p. Sergiu Marinca (CSM Cluj-Napoca)
Georgian Nyoky (Motorul Arad) b.p. Alexandru Soare (Rapid)
Irinel Olaru (SCM Bacău) b.p. Ionel Stoica (CSM Brăila)
Robert Bobanu (Petrom Ploieşti) b.p. Marin Creţu (CSM Braşov)
Daniel Bădulescu (Dinamo) b.p. Gabriel Gheorghe (Steaua)
Georgian Popescu (Petrom Ploieşti) b.inf. 2 Constantin Pruteanu (Pandurii Tg. Jiu)
Categoria 75 kg.
Roland Gavril (SCM Bacău) b. ab. 1 Cătălin Roşu (Motorul Arad)
Categoria 81 kg.
Cristian Irimia (Dinamo) b.inf. netă Ruben Stoia (Motorul Arad)
Alexandru Cristofor (Motorul Arad) b. inf. 2 Amin Agalamian (CSM Timişoara)
Categoria + 91 kg.
Petrişor Gănănău (Pandurii Tg. Jiu) b.p. Mădălin Nicolae (Petrom Ploieşti)
Marius Tătar (Motorul Arad) b.inf. 3 Roman Purice (Oţelul Târgovişte)
Adrian Motoroga (Pandurii Tg. Jiu) b.p. Ionuţ Patriche (SCM Bacău), meci oprit de medic
George Dinu (CSM Buzău) b. ab. 2 Rareş Constamtea (CSM Câmpia Turzii)
Artur David (CSM Baia Mare) b. ab. 1 Bogdan Ciotor (Pandurii Tg. Jiu)
Laurenţiu Nedelcu (Olimpia Bucureşti) b. ab. 2 Florin Guţu (CSM Buzău)
Mihai Nistor (SCM Bacău) b. inf. 2 Alin Vlad (CSM Cluj)
Marţi, de la ora 16.00, va avea loc o nouă gală a „naţionalelor”, cuprinzând partide preliminarii la toate categoriile de greutate.

2 comentarii la „Rezultatele complete ale primei zile a Campionatelor Naţionale de Box”

Dă-i un răspuns lui GvD Anulează răspunsul

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.