Antrenorul formaţiei Sport Club Bacău, Ciprian Panait, ne-a acordat un scurt interviu după partida pierdută de băcăuani la Suceava, cu Rapid CFR, scor 1-3, după ce au condus la pauză cu 1-0, prin golul înscris de Bamba.
Rep.: Vă rog să caracterizaţi jocul echipei dumneavoastră, după rezultat pare că au fost două reprize diferite.
Ciprian Panait: După mine, n-a fost aşa, au fost două reprize foarte proaste.
Rep.: Totuşi, aţi condus la pauză cu 1-0.
C.P.: Am condus cu 1-0 după un gol venit dintr-o fază fixă, deci n-am făcut un joc deosebit nici în prima repriză.
Rep.: Ce anume n-a funcţionat în jocul echipei dumneavoastră ?
C.P.: Ar fi multe de spus, dar ce pot să remarc e faptul că jucătorii au luat meciul prea uşor şi eu n-am reuşit să-i motivez, să-i fac să fie optim motivaţi pentru jocul ăsta. Acesta a fost principalul motiv pentru care s-a ajuns aici.
Rep.: Aveţi vreun reproş explicit de făcut cuiva ?
C.P.: Niciodată n-am să fac vreun reproş explicit nimănui, fiindcă jucătorii au dat tot ce-au putut pe teren. Dacă am ceva să reproşez, am să-mi reproşez mie, nu jucătorilor. Şi chiar dacă o fac, o fac în vestiar şi nu prin declaraţii.
Rep.: Au fost probleme de arbitraj ?
C.P.: Nu comentez arbitrajul.

2 comentarii la „Ciprian Panait: „N-am reuşit să-mi motivez la un nivel optim jucătorii pentru meciul de la Suceava””

1. Ignatescu – Dediu, Adascalitei, Bamba, Dobarceanu – Pintea (cpt), Doicaru – Radutoiu, Petrea (63, Ungureanu), Pricop (80, Mironciuc) – Roncea. Celelalte rezerve: Satco, Banu, Geaman, Cody, Vasiliu. Dupa P.Ganso, s-a renuntat si la Neymar si Douglas Costa.