Remiză în Dealul Copoului: Politehnica Iaşi – FCM Bacău 1-1 (0-0)

La numai o zi după victoria din Cupa României, de la Huşi, FCM Bacău s-a deplasat în Dealul Copoului pentru un amical cu Politehnica Iaşi. După o primă repriză echilibrată, în care băcăuanii au ratat trei ocazii în situaţie de unu la unu cu portarul advers, scorul a fost 0-0.
După cum ne-a informat preşedintele Daniel Scânteie, gazdele au deschis scorul în minutul 63 prin Tănasă pentru ca, şapte minute mai târziu, băcăuanii să egaleze printr-un şut de la 35 de metri al lui Lipovanu.
FCM Bacău: Roca – Bejan, Bursuc, Ursu, Eudean – Lipovanu, Întuneric, Apostu, Luncanu – Menghia, Curiliuc. Au mai jucat: Stamatin, Mihălăchioaie, Lozneanu, Lupu, Vl. Scânteie, Pavel şi Furtună. Antrenor: Gheorghe Poenaru.

3 comentarii la „Remiză în Dealul Copoului: Politehnica Iaşi – FCM Bacău 1-1 (0-0)”

1. Mi se pare mie sau in Copou e nițică savană ?