Mesagerul Bacău a câştigat „patrulaterul” de la Buhuşi

Stadionul „Textila” din Buhuşi a găzduit, sâmbătă, un „patrulater” fotbalistic la care au participat formaţiile Biruinţa Bacău, Mesagerul Bacău, Aerostar II Bacău şi Energia Girov (jud. Neamţ). Turneul a fost organizat de AS Biruinţa Bacău, partidele disputându-se pe durata a două reprize a câte 30 de minute.
În primul meci al competiţiei, Aerostar II şi Biruinţa au terminat la egalitate, 2-2, echipa organizatoare impunându-se la loviturile de departajare, cu 5-3. În cel de-al doilea meci, Mesagerul a trecut de Energia Girov cu 3-0.

Finala mică a turneului a fost câştigată de Energia Girov, care a câştigat cu 5-0 disputa cu Aerostar II. Mesagerul Bacău a câştigat de o manieră categorică finala mare a „patrulaterului” de la Buhuşi, dispunând cu 6-0 de AS Biruinţa Bacău.
Organizatorii au acordat cupe echipelor participante. Arbitrajele jocurilor au fost asigurate de buhuşenii Adrian Păduraru, Andrei Ciocan şi Alexandru Gheorghiu.

2 comentarii la „Mesagerul Bacău a câştigat „patrulaterul” de la Buhuşi”

1. @Costel,faci misto?Care tribune arhipline,ca stadionul din Buhus are doar o tribuna si aia sta sa cada…