Mesager(ul) în Liga a III-a !

CS Mesagerul Bacău s-a impus dramatic, în barajul pentru promovarea în Liga a III-a,la lovituri de departajare (8-7) în faţa campioanei judeţului Mureş, FC Gaz Metan Tg. Mureş, într-un meci disputat la Odorheiu Secuiesc. Mesagerul a deschis scorul rapid în minutul 14, în urma unui şut de la 18 metri, a lui Maghinici. Golul egalizator a venit în minutul 59, după ce Paşcu şi-a înscris în propria poartă. La capătul celor 90 de minute, tabela arăta 1-1. Au urmat prelungirile, dar nici în urma celor două reprize de 15 minute soarta jocului nu s-a decis. La loviturile de la 11 metri, băcăuanii s-au impus cu 8-7. Mesagerul s-a alăturat celorlalte trei reprezentante ale judeţului Bacău în Liga a III-a, Aerostar, FCM şi Sport Club Bacău (care se pare că va lua locul lui FC Willy).

►8-7. Mironescu

►7-7. Nistor a ratat!

►7-7. Burghelea