Fotbal, Liga a III-a: Willy dă o mână de ajutor Aerostarului şi Pambacului

Aflate în lupta pentru evitarea retrogradării, echipele Aerostar Bacău şi FCM „Pambac” Oneşti au primit o mână de ajutor de la FC Willy, formaţie care s-a impus la Paşcani, în faţa CSM-ului din localitate, scor 3-2. După ce au condus cu 2-0, goluri Luncanu şi Hurdubei, „pinguinii” s-au văzut egalaţi de jucătorii gazdă, însă acelaşi Hurdubei a înscris golul victoriei în minutul 84.
FCM „Pambac” a cedat cu 0-2 la CS Panciu, însă gazdele au marcat cele două goluri în minutele 84 şi 86. Aerostarul nu a jucat în această etapă. Iată şi celelalte rezultate înregistrate în etapa a XXXI-a din seria I a Ligii a III-a: Rapid CFR Suceava – Politehnica II Iaşi 4-2, Municipal Petrotub Roman – Dunărea II Galaţi 2-0, Ceahlăul II P. Neamţ – Politehnica Galaţi 3-1, Oţelul II Galaţi – Sporting Club II Vaslui 5-0, CF Brăila – CS Gura Humorului 3-0 (oaspeţii s-au retras din campionat). Partida Cetatea Târgu Neamţ – CSM Focşani se dispută sâmbătă de la ora 18:00.