Fotbal, Liga a III-a: Willy produce surpriza etapei

Seria I a Ligii a III-a la fotbal a programat etapa a 27-a, în cadrul căreia FC Willy Bacău a izbutit o victorie surprinzătoare pe terenul uneia dintre fruntaşele seriei, Politehnica II Iaşi. „Pinguinii” au condus cu 3-0 la pauză, graţie reuşitelor lui Hurdubei, Luncanu şi Curiliuc, gazdele marcând golul de onoare în repriza secundă, prin Tincu.
Aerostar Bacău a câştigat la masa verde partida cu CS Gura Humorului, formaţie retrasă din campionat la finele turului, în timp ce FCM „Pambac” Oneşti a continuat seria rezultatelor negative, pierzând la Paşcani, scor 1-2.
Iată şi celelalte rezultate ale etapei: Dunărea II Galaţi – Politehnica Galaţi 1-3, Oţelul II Galaţi – Cetatea Tg. Neamţ 6-0, Ceahlăul II P. Neamţ – CSM Focşani 1-1, CF Brăila – CS Panciu 6-1. Partida Rapid CFR Suceava – Sporting Club II Vaslui va avea loc sâmbătă, 1 mai, de la ora 18.00.