ŞTIINŢA BACĂU – DINAMO BUCURESTI 2:3 (21-25, 9-25, 25-16, 25-22, 7-15)

Ştiinţa Bacău a pierdut duminică, la Sala Sporturilor, ultimul meci din turneul Final Four de la Bacău. În setul 1, Ştiinţa a egalat la 10 după ce era condusă cu 10-3, dar a pierdut în cele din urmă la 21.

Cel de-al doilea set a fost pierdut categoric de studente cu 25-9 acestea fiind, inexplicabil, fără reacţie în faţa adversarelor.

Ştiinţa a reuşit să se mobilizeze şi să câştige la mare luptă seturile 3 şi 4 dar, din păcate, a pierdut tie-break-ul cu 15-7.

Scor final Ştiinţa Bacău – Dinamo Bucureşti 2-3 (pe seturi 21-25, 9-25, 25-16, 25-22, 7-15), iar băcăuancele termină turneul Final Four de acasă cu o victorie (cu Metal Galaţi) şi două înfrângeri (Tomis Constanţa şi Dinamo).

Ştiinţa Bacău a început meciul de astăzi cu Chivorchian, Iosef, Herlea, Truţă, Anghel, Polischuck, libero – Manu. Antrenori: Florin Grapă şi Melu Manta.

3 comentarii la „ŞTIINŢA BACĂU – DINAMO BUCURESTI 2:3 (21-25, 9-25, 25-16, 25-22, 7-15)”