Fotbal, Liga a III-a: Aerostar câştigă la Roman !

Aerostar Bacău a furnizat prima surpriză a returului în seria I a Ligii a III-a, impunându-se pe terenul unei echipe cu pretenţii, Municipal Petrotub Roman, cu scorul de 2-1. Băcăuanii au deschis scorul prin Rusu, în minutul 14, majorându-şi avantajul prin golul lui Banu din minutul 71. Gazdele n-au izbutit decât golul de onoare, prin Harbuzaru, cu cinci minute înainte de final.
Cealaltă formaţie din Bacău care a evoluat astăzi, FC Willy, a pierdut în deplasarea de la Panciu, 0-2, golurile gazdelor fiind înscrise de Cioran, din 11 metri, în minutul 42 şi de Constantinescu, în minutul 87.
Iată toate rezultatele înregistrate astăzi în prima etapă a returului Ligii a III-a: Pambac Bacău – CS Gura Humorului 3-0 (humorenii s-au retras din campionat), Ceahlăul II Piatra Neamţ – Dunărea II Galaţi 1-0, CSM Paşcani – Rapid CFR Suceava 3-2, Municipal Petrotub Roman – Aerostar Bacău 1-2, CS Panciu – FC Willy Bacău 2-0, CSM Focşani – Sporting Club II Vaslui 2-1, Oţelul II Galaţi – Politehnica II Iaşi 1-1. Partida Cetatea Tg. Neamţ – Politehnica Galaţi se va disputa sâmbătă, începând cu ora 14.00.

Un comentariu la „Fotbal, Liga a III-a: Aerostar câştigă la Roman !”