Volei masculin, Divizia A2: S-au jucat cu copiii Deltei

Primul meci al play-off-ului Diviziei A2, seria Est, dintre Ştiinţa Bacău şi CSS Deltacons s-a încheiat, conform aşteptărilor, cu victoria în trei seturi a gazdelor, la capătul unui meci care a durat o oră şi în care antrenorul Cornel Păduraru a rulat tot lotul pe care-l are la dispoziţie.
În primul set, băcăuanii s-au desprins rapid la 4-0, după care şi-au mărit constant avansul: 11-6, 16-8, 20-10 şi 25-12. În cel de-al doilea set, echipa de copii din Tulcea a condus cu 2-0, după care gazdele au preluat frâiele jocului şi au câştigat lejer, 25-11. Ultimul set a fost mai echilibrat, voleibaliştii lui Cornel Păduraru jucându-se puţin cu adversarii, pe care n-au vrut să-i bată chiar măr: 0-3, 4-4, 8-5, 12-9, 15-14, 21-20 şi set la 22.
Rezultat final, Ştiinţa Bacău – CSS Deltacons Tulcea 3:0 (12,11,22), meciul al doilea al play-off-ului fiind programat sâmbătă dimineaţa, de la ora 9.