Martin Prachar a revenit la Ştiinţa !

Plecat în urmă cu două sezoane de la Bacău la Reşiţa şi, mai apoi, la campioana HCM Constanţa, pivotul ceh Martin Prachar a revenit la prima sa dragoste din România. Uriaşul Martin a redebutat pentru Ştiinţa în amicalul susţinut miercuri, în Sala Sporturilor din Bacău, împotriva divizionarei secunde Politehnica Iaşi. Partida s-a disputat pe durata a trei reprize de câte 25 de minute şi a fost câştigată categoric de elevii lui Otto Heel şi Gabriel Armanu, cu scorul de 55-33. Duminică, de la ora 11.00, Bacăul va fi gazda derby-ului dintre Ştiinţa şi UCM Reşiţa.

Un comentariu la „Martin Prachar a revenit la Ştiinţa !”

1. nue cine stie ce castig…la meciul amical recent nua stralucit deloc !!! oricum echipa e mult mai slaba fata de anul trecut….sper sa facem o figura frumoasa in meciul cu resita !! sa speram ca va fii plina sala !!! pacat k nu se face publicitate pentru acest meci !!! nici un afis prin oras sau la psoturile Tv din Bacau !!! stima si respect