Handbal, Liga Zimbrilor / Înfrângere pe malul Dunării

Handbaliștii pregătiți de Eden Hairi n-au reușit să producă surpriza sâmbătă, la Călărași, în fața unei echipe înțesate de jucători ce au evoluat în trecut pentru Bacău. Băcăuanii au avut un început bun, au condus cu 6-4 în minutul 10 și cu 13-12 în minutul 25, dar gazdele au revenit  și au avut două goluri avans la pauză. Călărășenii s-au desprins, însă, în repriza secundă, ajungând la o diferență maximă de 11 goluri (32-21 în minutul 53), dar oaspeții au înscris de 7 ori la rând în ultimele 7 minute și au redus diferența. CSM Bacău ocupă locul 11 în clasamentul Ligii Zimbrilor, cu 6 puncte, iar în etapa viitoare va juca pe teren propriu, cu Minaur Baia Mare.

Dunărea Călărași – CSM Bacău 33-28 (15-13)

Călărași: Șelaru 1 gol, Rusu – Hanțaru 9, Radojkovic 7, G. Bujor 7, M. Bujor 4, Dospinescu 1, Soare 1, Dumitriu 1, Broască 1, Pejovic 1, Nosrati, Vartic, Fotache, Grbavac, Gurkovsky. Antrenor: Serhiy Bebeshko.

Bacău: Freiwald, Crăciunescu – M. Cotinghiu 7, Serhel 6, Păunică 4, Tărîță 3, Anton 3, Gal 2, Sadovyi 1, Bologa 1, Păunescu 1, Tudorancea, Drăgan, Juverdianu, G. Cotinghiu, Dascălu. Antrenor: Eden Hairi.

Un comentariu la „Handbal, Liga Zimbrilor / Înfrângere pe malul Dunării”