Handbal masculin / CSM Făgăraș – CSM Bacău 30-28 (12-13)

Handbaliștii de la CSM Bacău au pierdut și cel de-al doilea joc disputat la Suceava, în cadrul Memorialului ”Mihai Mironiuc”. Vineri după-amiază, elevii lui Eden Hairi au fost învinși la 2 goluri, după ce s-au aflat la cârma jocului timp de 45 de minute. În prima repriză, băcăuanii au condus chiar și la 3 goluri (9-6 – min. 16, 12-9 – min. 26), dar au intrat la cabine cu avantaj minim. După pauză, formația lui Eden Hairi s-a aflat la conducere până în minutul 45 (21-20), după care 6 goluri consecutive ale ardelenilor au întors soarta partidei. Sâmbătă, în ultimul meci al turneului de la Suceava, CSM Bacău o va întâlni pe Potaissa Turda.

În partida cu CSM Făgăraș, antrenorul Eden Hairi a utilizat următoarea garnitură: Tamaș, Freiwald, Crăciunescu – Păunescu 7 goluri, Anton 5, Tărîță 4, Tudorancea 4, Păunică 3, Juverdianu 3, M. Cotinghiu 1, Uruianu 1, Gal, G. Cotinghiu, Bologa, Dima, Burbulea, Costea, Dodiță.

În altă ordine de idei, băcăuanii au aflat și unde vor face deplasarea în prima etapă a Ligii Zimbrilor, echipa înscrisă în locul celor de la HC Vaslui fiind U Cluj.