Handbal masculin, Divizia A / CSU Târgoviște – CSM Bacău 16-53 (7-28)

CSM Bacău a obținut o nouă victorie categorică, de data aceasta pe terenul penultimei clasate, CSU Târgoviște. Băcăuanii au avut 14 minute fără gol primit, între minutele 29 și 43, când s-a înregistrat un parțial de 15-0 pentru oaspeți. De notat și golul înscris de portarul băcăuan Richard Freiwald în ultimul minut al primei reprize. Antrenorul Gabriel Armanu a utilizat următoarea formulă de echipă: Răducu Tamaș, Richard Freiwald (1 gol), Vlăduț Rusu (portari)  Ionuț Broască (14 goluri), Dumitru Burbulea (8), Răzvan Dodiță (7), Alexandru Juverdianu (4), Nikola Kurtes (4), Robert Gal (3), Maxim Oancea (3), Bogdan Păunescu (3), George Voicu (3), Bogdan Dima (1), Alexandru Ionescu (1), Gabriel Dumitriu (1), Mihai Cotinghiu. În runda următoare, CSM Bacău va juca acasă cu CSU CNOT Brașov.

Vineri, echipa băcăuană a disputat un joc de verificare pe terenul prim-divizionarei CSU Suceava, în fața căreia a pierdut cu 26-34 (14-17), evoluând în alcătuirea: Richard Freiwald, Vlăduț Rusu, Răducu Tamaș, Eugen Crăciunescu – Ionuț Broască (9 goluri), Alexandru Juverdianu (4), George Voicu (4), Robert Gal (3), Andrei Drăgan (2), Gabriel Dumitriu (1), Rareș Păunică (1), Ioan Atănăsoaei (1), Alexandru Ionescu (1), Mihai Cotinghiu, Dragoș Hanțaru, Dumitru Burbulea, Maxim Oancea, Bogdan Păunescu, Bogdan Dima,Răzvan Dodiță.