Handbal masculin, Divizia A / CSU Danubius Galați – CSSM Bacău 24-30 (11-16)

Handbaliștii băcăuani au obținut miercuri, la Galați, cea de-a treia victorie în deplasare, bifând al șaselea succes consecutiv al sezonului. Gazdele au început ceva mai bine, iar în minutul 14 conduceau cu 7-5. De la 9-9 în minutul 17, oaspeții au înscris de 5 ori consecutiv și nu au mai avut probleme până la final, diferența maximă înregistrându-se în minutul 52, la 19-28. CSSM Bacău a evoluat în alcătuirea: Rusu, Crăciunescu – Hanțaru 10 goluri, Juverdianu 10, Cotinghiu 3, Păunică 1, Oancea 1, Gal 1, Atănăsoaei 1, Burbulea 1, Voicu 1, Păunescu 1, Dumitriu, Ionescu, Dima, Totir. Antrenor: Gabriel Armanu.