Volei, Divizia Cadete / CSS Bacău – CSS Botoșani 3:0 (24, 15, 13)

Voleibalistele cadete de la CSS Bacău și-au trecut duminică în cont a doua victorie a sezonului, în partida cu CSS Botoșani. Sportivele pregătite de profesorii Dumitru Matanie și Traian Șnel au avut ceva probleme doar în primul set, când, după ce au condus cu 8-5 și 16-13, au avut 24-22, oaspetele anihilând două mingi de set. După un set secund pe care gazdele l-au avut la discreție, botoșănencele au mai avut o zvâcnire în parțialul al treilea, când au avut două puncte avans la primul time-out tehnic, după care li s-a rupt filmul, băcăuancele impunându-se la 13. CSS Bacău a evoluat în formula: Iulia Matanie, Denisa Sava, Alexandra Adragăi, Neidi Enache, Bianca Dodan, Maria Bahrim, Jaqueline Rusu – libero. Au mai jucat Miruna Păduraru și Andreea Bobârnac.