Handbal juniori I / O remiză și o victorie pentru băcăuani

CSSM Bacau - LPS Suceava 4Etapa a III-a a turneului de sală din campionatul handbaliștilor juniori I a adus celor două echipe ale CSSM Bacău un egal și o victorie. Astfel, echipa a doua, pregătită de Gabriela Manea, a terminat la egalitate după un meci dramatic cu LPS Suceava, în care băcăuanii au condus cu 6 goluri după prima repriză, sucevenii egalând în ultimul minut. A fost CSSM 2 Bacău – LPS Suceava 31-31 (20-14). CSSM 2 Bacău: Păcuraru, Screniuc, M. Rusu – A. Drăgan 13 goluri, Pușcuță 8, Dragomir 4, Totoi 2, Tărcuță 2, Derlă 2, Cojocaru, Iștoc, Marcu. Antrenori: Gabriela Manea, Gabriel Armanu.

Campionii de la CSSM 1 Bacău au câștigat fără probleme disputa cu LPS Piatra Neamț, scor 46-30 (26-13), în formula: Crăciunescu, Cozma – Hanțaru 11 goluri, Broască 7, Atănăsoaei 6, Oancea 5, R. Drăgan 3, Dima 3, Brăescu 3, Dodiță 3, Ionescu 2, Gherasim 1, Totir 1, Chiriac 1. Antrenor: Gabriel Armanu.

Duminică, toate partidele au loc în Sala Sporturilor: 9.30: LPS Roman – LPS Iași, 11.15: LPS P. Neamț – LPS Suceava, 13.00: CS Știința Municipal Bacău – LPS Onești, 14.45: CS Știința Municipal 2 Bacău – LPS Vaslui.