Volei, Divizia Junioare / CSS Bacău – LPS Piatra Neamț 3:0 (9, 23, 12)

css-bacau-lps-piatra-neamt-20Voleibalistele junioare de la CSS Bacău au obținut duminică a doua victorie a sezonului, în partida de pe teren propriu cu LPS Piatra Neamț. După un prim set adjudecat la 9, băcăuancele au avut probleme în cel de-al doilea parțial, când oaspetele au condus cu 16-11. Elevele profesorului Traian Șnel au revenit, au egalat la 20 și s-au impus la 23, pentru ca setul al treilea să fie doar un galop de sănătate. Peste două săptămâni, în ultima etapă a turului seriei A, CSS Bacău va juca în deplasare, la CSS ACSV Donaris 2010 Galați.

CSS Bacău: Isabela Demșa (Andreea Ghiurcă), Alexandra Bacoiu, Rafaela Toma, Mădălina Iacobiță, Alexandra Cucu, Crina Bîrgu, Alexandra Răucă – libero. Antrenor: Traian Șnel.

LPS P. Neamț: Mădălina Popîrda, Ruxandra Mireanu (Sorana Gafu), Andreea Bulai, Raluca Cloșcă, Alexandra Stan, Adelina Teleagă (Didem Mareș). Antrenor: Mihaela Voivod.