Handbal masculin / CSSM Bacău a câștigat și amicalul de la Galați

CSSM Bacau - CSU Danubius Galati 2Handbaliștii de la CSSM Bacău au disputat vineri cel de-al doilea joc de pregătire din această  vară, pe terenul fostei prim-divizionare CSU Galați. Ca și în partida de miercuri, de la Iași, s-au jucat 2 reprize de câte 30 de minute și una de 20 de minute. Băcăuanii s-au impus categoric, scor 56-42 (18-17, 41-32), antrenorul Gabriel Armanu folosind următoarea garnitură: Bobeică 1 gol, Freiwald – Cotinghiu 13, Leordean 7, Juverdianu 7, Atănăsoaei 6, Oancea 5, Gal 4, A. Drăgan 4, Suciu 3, Dumitriu 3, Totir 3.

Săptămâna viitoare, handbaliștii băcăuani vor juca vineri la Focșani, cu CSM, până atunci existând și posibilitatea ca Poli Iași și CSU Galați să întoarcă vizitele CSSM-ului.