CSSM Bacău e noua campioană a handbaliștilor juniori I !

CSSM Bacau, campioana juniori I, Buzau, iunie 2016Performanță de excepție a handbaliștilor juniori I de la CS Știința Municipal Bacău, care au devenit campioni naționali duminică, la Buzău. Elevii profesorului Gabriel Armanu au învins în finală pe CSM București cu 27-23 (12-9), după un meci excelent, pe care l-au controlat în totalitate.

Băcăuanii au făcut o primă repriză aproape perfectă, în special pe faza defensivă, Vlad Rusu a închis poarta, astfel că echipa lui Gabriel Armanu a primit doar 9 goluri. Repriza secundă a debutat sub aceleași auspicii, formația băcăuană menținând constant ecartul de 3 goluri, iar bucureștenii au cerut time-out în minutul 50, la scorul de 18-21. CSM a avut o ultimă zvâncire în minutul 52, când s-a apropiat la 21-22, după care  băcăuanii au înscris de 4 ori la rând și au închis meciul.

CSSM BACĂU: VLAD RUSU, EUGEN CRĂCIUNESCU – DRAGOȘ HANȚARU 12 GOLURI, ANDREI IȘTOC 5, IONUȚ BROASCĂ 4, ALEXANDRU IONESCU 3, RĂZVAN DRĂGAN 2, ANDREI DRĂGAN 1, LAURENȚIU SUCIU, BOGDAN DIMA, RĂZVAN PUȘCUȚĂ, MAXIM OANCEA, ANDREI BUZLE, RĂZVAN DODIȚĂ, IONUȚ ATĂNĂSOAEI, RĂZVAN TOTIR. ANTRENOR: GABRIEL ARMANU.

Felicitări colectivului care izbutit această performanță, în condițiile în care gruparea băcăuană a aliniat doar jucători aflați în primul an de juniori I și juniori II.