Handbal masculin, Divizia A / CSSM Bacău – Atletico Alexandria 45-17 (20-8)

CSSM Bacau - HC Dobrogea Sud 19Divizionara secundă CSSM Bacău a disputat miercuri, în sala ”Orizont”, ultimul meci de pe teren propriu din acest sezon. În fața unei echipe venite cu 9 jucători, băcăuanii au avut ceva probleme doar în primul sfert de oră, scorul fiind 9-7 în minutul 16. Opt goluri consecutive înscrise între minutele 20 și 30 au stabilit scorul pauzei, după care, în repriza a doua, diferența s-a mărit treptat. CSSM Bacău a evoluat în alcătuirea: Tamaș, Bobeică, Freiwald – Popia (6 goluri), Juverdianu (6), Broască (5), Gal (5), Cotinghiu (5), Câmpan (5), Rață (4), Hanțaru (3), Moisă (3), Dumitriu (2), Liță (1), Ciubotariu. Antrenor: Bogdan Voica.