Sport Club Bacău e calificată în play-off înainte de ultimul meci din sezonul regulat

Sport Club Bacau - Ceahlaul Piatra Neamt 5Divizionara secundă Sport Club Bacău este calificată în play-off-ul seriei I din Liga a II-a, înainte de a disputa ultimul meci din sezonul regulat. În prologul ultimei runde, ACS Berceni a obținut doar un egal (1-1) pe terenul Rapidului și a rămas la un punct în urma grupării băcăuane. Interesant este, însă, faptul că oaspeții deschiseseră scorul în Giulești în minutul 80, deși jucau cu 2 oameni mai puțin ! Rapidul a egalat în minutul 82 prin Morar și bucureștenii vor primi vizita echipei pregătite de Cristi Popovici în prima etapă a play-off-ului, săptămâna viitoare. Până atunci, Sport Club Bacău va juca relaxat sâmbătă, 2 aprilie, în deplasarea de la Academica Clinceni.