Handbal, juniori III / CSSM Bacău, la a doua victorie consecutivă

CSSM Bacau - CSS BacauDupă victoria de joi seara, împotriva fostei lidere a seriei, tinerii handbaliști de la CSSM Bacău au obținut vineri un nou succes, de data aceasta în fața ocupantei locului al treilea, CSS Galați. Băcăuanii au condus din primul până în ultimul minut, iar în repriza a doua au marcat de 7 ori consecutiv între minutele 34 și 44, ducând scorul la 25-11. În cele din urmă, CSSM Bacău a câștigat cu 26-16 (12-8), evoluând în alcătuirea: Alin Tancău, Mihai Farcaș – Rareș Stănică (10 goluri), Ionuț Farcaș (6), Răzvan Armanu (4), Darius Bran (2), Marian Vizitiu (1), Ștefan Vîță (1), Tudor Bibire-Ghenadi (1), Vlad Bălan (1), Eduard Ichim, Albert Balaș, Mihnea-Călin Nechitoi, Daniel Călian, Robert Asavastei. Antrenori: Eusebiu Tancău și Gabriel Armanu.

Sâmbătă, în etapa a treia a turneului de la sala ”Orizont”, CSSM Bacău întâlnește pe LPS Brăila (ora 12), iar CSS Bacău pe CSS Galați (13.30).