Din nou eficienți în deplasare / Rapid CFR Suceava – SC Bacău 0-3 (0-0)

Rapid Suceava - Sport Club Bacau 28Sport Club Bacău și-a reluat sâmbătă seria succeselor în deplasare, cu o victorie la scor de forfait la Suceava, pe terenul echipei care le sufla în ceafă în clasament. Disputată pe un teren acoperit de zăpadă, partida de pe stadionul Areni a avut numeroase faze de poartă, dar cele două echipe n-au reușit să înscrie

în prima repriză. Au făcut-o, însă, băcăuanii în repriza secundă, de trei ori. Primul marcator a fost Hurdubei (intrat imediat după pauză), care, prin golurile reușite în minutele 70 și 72, și-a răzbunat evoluțiile șterse din ultima perioadă. Tabela a fost închisă de Vraciu, în minutul 77,  care a transformat un penalty acordat după un fault în propriul careu comis de Semeghin. Victoria de la Suceava le permite băcăuanilor să-și consolideze poziția a șasea în clasament înaintea ultimei etape programate în acest an, în care elevii lui Cristi Popovici vor juca din nou în deplasare, la Gloria Buzău.

Suceava: Niga – D. Bălan, R. Savan, S. Ciobanu, Semeghin (cpt.) – Golofca, Sumanariu, Sfrijan, Vrabie (67 Enciu) – Şvichi,  M. Negru. Antrenor: Bogdan Tudoreanu.

Bacău: Miron – Mihălăchioae, Ursu, Burcă, Sascău – Adăscăliței – Neagu (74 Țuțu), Corban, Dumitriu (46 Hurdubei), Vraciu – Ignea (76 Sahru). Antrenor: Cristian Popovici.

Arbitru: Marius Nechita Chioran (Cluj-Napoca); Asistenţi: Adrian Mărginean (Aiud) şi Petrică Ionuţ Cîmpeanu (Cluj-Napoca).

Celelalte partide ale etapei a 17-a: Dunărea Călărași – CS Balotești 3-0, Bucovina Pojorâta – Oțelul Galați 4-0, Dacia Unirea Brăila – ACS Berceni 3-0, Academica Clinceni – Farul Constanța 0-1 și Rapid București – Gloria Buzău (30 noiembrie, ora 18). Ceahlăul Piatra Neamț a stat.

Clasament Liga a II-a, seria I

2 comentarii la „Din nou eficienți în deplasare / Rapid CFR Suceava – SC Bacău 0-3 (0-0)”

1. Am vazut meciul si pot spune ca Bacaul a avut sansa. Suceava a fost mai buna pina la 0-1. Miron a fost omul meciului.