Handbal, juniori II / Victorie la limită pentru CSSM Bacău

CSSM Bacau - LPS Botosani 8Handbaliștii juniori II de la CS Știința Municipal Bacău au câștigat duminică la limită în deplasarea de la LPS Iași. Băcăuanii au câștigat cu 25-24, după ce au fost conduși la pauză cu 12-10, la capătul unui meci care l-a nemulțumit pe antrenorul Gabriel Armanu. ”A fost un meci în care am alergat după egalare cam 40 minute . Am  tratat cu superficialitate atât faza de apărare, cât și atacul și s-a demonstrat din nou că lipsa  motivației te face să tremuri până la final. Totuși, experiența lui Andrei Drăgan, evoluția constant bună a lui Pintilie și o „nebunie” frumoasă a lui Eduard Iordachi (foto) au făcut să obținem victoria. Toți am muncit, chiar dacă nu cum am dorit noi de pe bancă și am mai pus puncte în clasament. Sperăm să tragem multe învățăminte pozitive după acest meci, a declarat antrenorul băcăuan.

În partida de la Iași, CSSM Bacău a evoluat în alcătuirea: Eugen Crăciunescu – Eduard Iordachi (9 goluri), Andrei Drăgan (7), Alexandru Pintilie (4), Robert Cojocaru (2), Ionuț Vamanu (1), Andrei Totoi (1), Alexandru Tărcuță (1), Dragoș Dragomir, Alexandru Derlă. În etapa viitoare, băcăuanii vor juca pe teren propriu cu LPS Piatra Neamț.