Sport Club Bacău a învins-o la scor pe CF Brăila într-un joc de verificare

SC Bacau - Petrotub Roman 4După 5-0 cu Petrotub Roman la Piatra Neamț, Sport Club Bacău a obținut o nouă victorie la scor, de data aceasta în fața colegei de seriei CF Brăila. În partida de verificare disputată pe terenul sintetic din Galați, brăilenii au beneficiat de un penalty în minutul 2, însă Răzvan Petrariu l-a apărat. Curiliuc a deschis scorul în minutul 35, pentru ca, după pauză, Adrian Hurdubei și Andrei Pavel să înscrie și ei pentru Sport Club, care a câștigat meciul cu 3-0. Următorul joc de verificare al divizionarei secunde băcăuane se va disputa miercuri, 18 februarie, la Piatra Neamț, în compania unei alte colege de serie, Rapid CFR Suceava.