Handbal feminin / Victorie în primul amical al verii : Știința Bacău – LPS Roman 41-29 (14-13)

hand 012
Astăzi, fetele de la Știința au disputat primul amical al sezonului în compania junioarelor de la LPS Roman. Meciul s-a desfășurat pe durata a două reprize inegale ca timp. O repriză și jumătate, cele 2 echipe au mers cap la cap, după acest moment al meciului romașcancele au obosit și nu au mai făcut față mai experimentatelor adversare.
S-a observat faptul că este de-abia primul meci, deoarece încă nu s-au legat prea bine relațiile de joc. Punctul forte al echipei din Bacău a constat în prestația celor 3 portari.
De la Roman s-a remarcat coordonatorul de joc prin acțiunile în viteză și angajările la pivot.