Handbal masculin, Cupa EHF / Ca de obicei, băftoși la prima extragere

Stiinta Bacau - Klaipeda Dragunas (2)
Știința Municipal Dedeman Bacău a avut noroc la tragerea la sorți a turului al doilea al Cupei EHF, care s-a desfășurat marți, la prânz, la Viena. Băcăuanii vor juca împotriva câștigătoarei din dubla manșă care se va disputa între britanicii de la London GD Handball Club și olandezii de la OCI-Lions Limburg, cei din urmă fiind favoriți. Iată programul complet al primelor două tururi preliminare ale Cupei EHF:

Turul I preliminar (6/7 – 13/14 septembrie 2014)

1. QubiQ Achilles Bocholt (Belarus) – RK Zeleznicar 1949 Nis (Serbia)
2. Bregenz Handball (Austria) – HC Dragunas Klaipeda (Lituania)
3. A.C. Diomidis Argous (Grecia) – IFK Kristianstad (Suedia)
4. HC Sporta Hlohovec (Slovacia) – Bursa Nilüfer BK (Turcia)
5. HC Lovcen-Cetinje (Muntenegru) – HC Kriens-Luzern (Elveția)
6. HV. KRAS/Volendam (Olanda) – HK Topolcany (Slovacia)
7. RK Dubrava (Croația) – GRK Varazdin (Croația)
8. London GD Handball Club (Marea Britanie) – OCI-Lions (Olanda)
9. HC Olimpus-85-USEFS (Republica Moldova) – Oroshazi FKSE-Linamar (Ungaria)
10. Maccabi CASTRO Tel Aviv (Israel) – Potaissa Turda (România)
11. IBV (Islanda) – Maccabi Rishon Lezion (Israel)
12. Talent M.A.T. Plzen (Cehia) – SSV Bozen Loacker (Italia)
13. BSV Bern Muri (Elveția) – HC Gomel (Belarus)
14. Haukar (Islanda) – Dinamo Astrakhan (Rusia)
15. KH BESA Famiglia (Kosovo) – HC Kehra (Estonia)
16. Górnik Zabrze (Polonia) – HC Zomimak-M (Macedonia)
17. Handball Kaerjeng (Luxemburg) – Handball Esch (Luxemburg)

Turul al II-lea preliminar (11/12 – 18/19 octombrie 2014)

Eskilstuna Guif (Suedia) – SonderjyskE Herrehandbold (Danemarca)
SKA Minsk (Belarus) – câștigător meci 16: Górnik Zabrze (Polonia) – HC Zomimak-M (Macedonia)
Știința Municipal Dedeman Bacău (România) – câștigător meci 8: London GD Handball Club (Marea Britanie) – OCI-Lions (Olanda)
Câștigător meci 15 – RK Nexe (Croația)
Balatonfüredi KSE (Ungaria) – Câștigător meci 14
Câștigător meci 2 – Skjern Handbold (Danemarca)
HBC Nantes (Franța) – Câștigător meci 7
Câștigător meci 6 – Echipa clasată pe locul al IV-lea în grupa 1 preliminară Champions League
Team Tvis Holstebro (Danemarca) – Câștigător meci 5
Pfadi Winterthur (Elveția) – Câștigător meci 1
HC Kaustik Volgograd (Rusia) – HC Portovik (Ucraina)
Sporting Clube de Portugal (Portugalia) – Câștigător meci 4
RK Maribor Branik (Slovenia) – Câștigător meci 3
Echipa clasată pe locul al IV-lea în grupa 2 preliminară Champions League – Câștigător meci 10
Câștigător meci 13 – Ademar Leon (Spania)
Câștigător meci 17 – Grundfos Tatabanya KC (Ungaria)
Câștigător meci 12 – Permskie medvedi (Rusia)
MT Melsungen (Germania) – Fenix Toulouse (Franța)
Echipa clasată pe locul al IV-lea în grupa 3 preliminară Champions League – Câștigător meci 9
Elverum Handball Herrer (Norvegia) – Câștigător meci 11

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.