Handbal juniori II / CSM Bacău își continuă pregătirile pentru turneul final

CSM Bacau - LPS Focsani (1)
După ce, de Paște, au participat la un puternic turneu internațional în Germania, handbaliștii juniori II de la CSM Bacău 2010 își continuă pregătirile pentru turneul final al campionatului programat acasă, în perioada 21-25 mai. Echipa pregătită de profesorii Gabriel Armanu și Ionel Gîrlescu s-a deplasat marți după-amiază în Dealul Copoului, pentru un joc de verificare cu LPS Iași. Disputată pe durata a trei reprize de câte 20 de minute, partida s-a încheiat cu victoria băcăuanilor, 37-34. Rezultatele parțiale pe reprize au fost: 14-11 (marcatori Doboș 6, Fodorean 4, Hanțaru 1, Oancea 1, Ionescu 1, Poleac 1), 11-11 (marcatori Hanțaru 2, Doboș 2, Dima 2, Fodorean 1, Atănăsoaei 1, Oancea 1, R. Drăgan 1, A. Drăgan 1) și 12-12 (marcatori Atănăsoaei 3, Hanțaru 3, Fodorean 2, A. Drăgan 1, R. Drăgan 1, Oancea 1, Ionescu 1). Laurențiu Suciu, Ionuț Broască și Ștefan Cernat nu au fost folosiți din cauza unor accidentări ușoare.
Cele două echipe se vor întâlni din nou vineri, de data aceasta în Bacău, de la ora 11.30, la Sala Sporturilor.